המילון למאמנים

א

  • אהבה – אחד מחמשת הערכים המובילים את שיטת הפרוטו-כל. אהבה היא קו מנחה של האדם לעבר הצמיחה שלו. המעבר מתקיעות להגשמה. הרבה מתאמנים מגיעים לאימון בציפייה שמישהו יאהב אותם. בן זוג, חברים, הבוס, העובדים. בזמן שהם את עצמם אוהבים ממש מעט אם בכלל. דוגמאות לאהבה עצמית-  אפשור, חיות, הכלה, חמלה, הגשמה. דוגמאות לאהבה עצמית נמוכה – ביקורת עצמית, חוסר קבלה, הענשה והלקאה עצמית, כעס, קורבנות וכו׳. אהבה היא פתרון! לאהוב כמה שיותר ביום את מה שאני בוחרת לעשות, זו הדרך לשלמות אישית.

 

  • אומץ – מהמילה אימוץ. מה אני רוצה להכניס לחיי ברמה הערכית, קודם כל, כדי שאוכל להשיג כל מה שארצה ברמה הפיסית? לעיתים, לחכות שרגש האומץ יגיע, זה קצת לעבוד על עצמינו ומייצר דחיינות. אומץ מגיע מניסיון – עשיתי כמה פעמים פעולה, לרב זה הצליח, אז אני יכולה לנסות. אבל, בפעולות ובחירות בהן אין לנו ניסיון בתוצאה, כלומר – אין לי יכולת לחזות מראש, האם אוכל להתמודד עם הרגש שהתוצאה שתבוא תגרום לי.

 

  • אזור נוחות – פעולות, שהתוצאה שלהן ידועה לי מראש, אני יודעת להתמודד איתן, גם אם הן באות על חשבוני. ללכת לעבודה, שאני שונאת, כל יום. אני יודעת שאני לא אוהבת להיות שם, אבל למדתי להתמודד עם הרגש הזה. אנשים מגיעים לאימון, בנקודה שהם כבר לא יכולים לסבול את אזור הנוחות שלהם.אפשר להבחין ב"שפת Z" של מתאמן (לחץ כאן למדריך דיגיטלי על "שפת ה Z") ממש בתוך פגישת אימון, כשהוא יוצא מאזור נוחות: טון הדיבור שלו נהיה יותר פסיבי או יותר דומיננטי ואגרסיבי
   שפת גוף – זז לא נוח בכיסא מילים – אני מבולבל, לא מבין, יכול להאשים את המאמן אפילו. זה לא אפשרי..

 

  • אחריות – תהליך אימון מעודד ללקיחת אחריות אישית בכל כלי האימון. השיחה האימונית מיועדת ליצירת פתרונות,(להבדיל מ"קורבנות"-ראה ערך) – אחריות הינה ערך, המעודד שליטה בעשייה, פרשנות אחרת לתוצאות(שאם בעבר הייתי מגדירה ככישלון, עכשיו אוכל להגדיר במילים המייצרות אנרגיה והתקדמות) וההבנה אני יכולה לתקן שוב ושוב את הדרך כל עוד המטרה לנגד עיניי, ואני בדרכי להגשמתה.

 

  • אימון – תהליך של שינוי בהרגלים ,שמטרתו להשיג תוצאה, אותה בחר המתאמן (להבדיל מאילוף-בו מתרגלים את המאולף לשינוי הגלים במטרה להשיג את מטרת המאלף).אימון הוא תהליך שבו אדם עובר מנקודה A לנקודה B ,למרות המכשולים.

 

 • אינטגריטי – מתייחס לשלמות של אדם עם עצמו .ש למות אישית. זו הסיבה העיקרית בגינה מגיעים בעצם לתהליכי אימון. בני אדם לעיתים, לא סומכים על הבחירות שלהם. הם מפחדים שזה יגרום להם להרגיש רגש ,שהם לא רוצים להרגיש יותר. כמו כאב, אכזבה כמו עימות עם אנשים אחרים .כעס עצמי ,ייסורי מצפון. אנשים מגיעים להתאמן על עמידה במילה, שלהם מול עצמם.